Jak a k čemu směřovat a podporovat naši školu? Dozvíte se na webináři 27. 10.

Webinář nad aktuálními problémy regionálního školství se uskuteční v pátek dne 27. 10. od 10 hodin. Webinář nabídne odbornou diskuzi se zástupci zřizovatelů škol z SO ORP Beroun na téma: Jak a k čemu směřovat a podporovat naši školu? Aneb o čem by měla být škola a jak na tom spolupracovat s jejím vedením. Webinář je určen pro zástupce místních samospráv – zřizovatelů MŠ a ZŠ, koná se společně s ORP Rokycany a Kralovice. Během webináře lze odpovědět i na konkrétní dotazy, specifickou problematiku – pro tyto účely je možné dotaz zaslat v předstihu na kontaktní email hlavní manažerky projektu MAP, Ing. Jitky Štembergové, map@muberoun.cz.
Webinář povede Mgr. Miroslav Hřebecký, programový ředitel informačního centra o vzdělávání EDUin, o.p.s. (https://www.eduin.cz/kontakty/). Dlouholetý lektor s ředitelskou zkušeností z gymnázia i ZŠ, který se dnes věnuje především vzdělávací politice, komunikaci školy s rodiči a roli zřizovatelů škol. Je odborným garantem projektu Klub zřizovatelů a každoroční celostátní konference pro zřizovatele škol. Jeho kurzy prošlo přes 5 tisíc pracovníků ve školství. Předpokládaná doba trvání akce 2-3 hodiny.

Okruhy webináře:

  • Jaké všechny role by dnes měla naplňovat škola?
  • Jak může zřizovatel účinně pomáhat své škole a podporovat ji?
  • Jak ideálně komunikovat s ředitelem (jak si vykolíkovat hřiště a jak nastavit komunikační mechanismy)?

Webinář se uskuteční pod záštitou projektu MAP – Místní akční plán rozvoje vzdělávání ORP Beroun III., pro účastníky ZDARMA. LINK pro připojení:  Kliknutím sem se připojíte ke schůzce