Nominujte Hvězdy výuky na dálku

Anketa Hvězdy výuky na dálku chce zviditelnit a ocenit inspirativní počiny těch aktérů ve vzdělávání, kteří během koronavirové krize přišli s těmi nejzajímavějšími a nejinspirativnějšími projekty, metodami a příklady, které jsou hodny pozornosti, případně i následování. Nominovat můžete učitele, ředitele, video či počin z vašeho okolí. Anketu vyhlásil mediální dům Economia a redakce Aktuálně.cz  Nominovat své favority můžete do 14. října 2020.

Uzavření základních a středních škol v březnu 2020 a následný okamžitý přechod k výuce na dálku způsobil v českých školách mnoho potíží a komplikací. Ale také spustil nevídanou vlnu improvizace, invence a mimořádného nasazení na straně vedení škol a jejich zřizovatelů, zejména však na straně učitelů, žáků a jejich rodičů. Především díky jejich úsilí a nápaditosti se nakonec podařilo školskému systému koronavirovou výuku zvládnout se ctí. Vyhlášením ankety Hvězdy výuky na dálku chce mediální dům Economia a redakce Aktuálně.cz ocenit mimořádné počiny v on-line výuce a současně poskytnout mediální prostor nejzajímavějším a nejinspirativnějším příkladům.
Nominovat ZDE nemusíte jen učitele, ale třeba i autora zajímavých výukových videí, obětavého ajťáka, který nainstaloval všem učitelům komunikační software či je s ním naučil pracovat, sociálního pracovníka, jenž našel způsob, jak vzdělávat děti, které nejsou on-line. Zkrátka jakékoliv počiny, které výuce na dálku napomohly.
Návrhy se bude zabývat odborná porota, která vybere finalisty, ale o celkovém pořadí rozhodnou ve veřejném hlasování čtenáři zpravodajského serveru Aktuálně.cz. Celkové výsledky budou vyhlášeny 26. listopadu 2020.