Exkurze určené pro pedagogy povedou k Berounce a na Tetín

OLYMPUS DIGITAL CAMERA

Hned dvě exkurze se pro pedagogy základních škol chystají na začátek nového školního roku 2020/2021. Jde o exkurze v rámci vzdělávací aktivity č. 11 Regionální vlastivěda. Autor stejnojmenné publikace Emil Šnaidauf přichystal dvě trasy: podél Berounky a na Tetín.

Exkurze nazvaná Berounka – život s ní a kolem ní se koná 17. 9. od 13 hodin. Exkurze má vést k bližšímu poznání daného místa, jeho přírodních zajímavostí, historie a kulturního dědictví. Prohloubení pedagogické kompetence učitelů o další dovednosti při aplikaci aktivizačních metod a regionálních prvků ve výuce vlastivědy, dějepisu, zeměpisu a přírodopisu.

Exkurze nazvaná Tetín – za sv. Ludmilou a na Tetínské skály se koná 1. 10. od 13 hodin. Exkurze má vést k bližšímu poznání daného místa, jeho přírodních zajímavostí, historie a kulturního dědictví. Prohloubení pedagogické kompetence učitelů o další dovednosti při aplikaci aktivizačních metod a regionálních prvků ve výuce vlastivědy, dějepisu, zeměpisu, přírodopisu, českého jazyka případně hudební výchovy.