PRÁZDNINOVÉ TIPY: Jeden svět Řevnice 2020

Těsně před premiérou byl na jaře kvůli coronaviru zastaven 1. ročník regionálního festivalu Jeden svět, který se měl poprvé konat v Řevnicích. Teď se v improvizované a zkrácené verzi uskuteční o prázdninách. „Museli jsme improvizovat, zkrátit program a přesunout jej na léto. Zahájení festivalu bude tedy ve čtvrtek 23. července od 19 hodin v řevnickém kině. Po úvodním slově a přivítání hostů bude promítnut hlavní film: německoitalský film Loď Sea Watch 3,“ uvedla koordinátorka festivalu a místostarostka Alice Čermáková. Další projekce pro dospělé se uskuteční v sobotu 25. 7. v Zámečku, poslední film se jako letní kino bude promítat v prostoru za Zámečkem. Jaký program vás v sobotu čeká?

10:00 Válka umění, norsko-německý film o dvou úhlech pohledu na umění. Host pofilmové debaty sochař a popularizátor umění ve veřejném prostoru Pavel Karous

14:00 Autoportrét, norský film o dívce, která nechtěla dospět a přes to, že celý život bojovala s anorexií, se z ní stala slavná fotografka. Hosté Lada Brůnová a psychoterapeutka KC Anabell Tereza Maková

17:00 Psí láska, český film L. Kallistové Jablonské o musherce Janě Henychové a jejím boji v závodech psích spřežení i v životě. Host Jana Henychová osobně!

21:00 Země medu, makedonský mnohovrstevnatý snímek o divoké včelařce Atidže a jejím životě v souladu s přírodou, host Václav Smolík, alternativní včelař.

Podrobnosti najdete na plakátech, fb stránce Jeden svět Řevnice i na webu města.