Zlatý oříšek opět hledá talentované a šikovné děti

Kvůli opatřením souvisejícím s omezením šíření koronaviru se ruší mnoho zajímavých akcí nejen pro děti. Soutěž Zlatý oříšek je tak jednou z mála, která se může uskutečnit. Jde o prestižní soutěž, do které se mohou hlásit jakkoli nadané děti. Uzávěrka přihlášek do 22. ročníku soutěže Zlatý oříšek je 15. října, ale přihlášku do celonárodního kola soutěže je nejlépe vyplnit hned, a to přímo zde.

Soutěž nabízí šanci a podporu všem aktivním, šikovným a úspěšným dětem a dětským kolektivům České republiky, které vynikají v jakémkoliv oboru, nebo vytvářejí něco mimořádného či společensky prospěšného.
Letošní již 22. ročník Zlatého oříšku proběhne v maximální míře distančně, včetně jeho tradičního televizního finále.
Zlatý oříšek nemá žádné kategorie a soutěž je tak otevřena všem dětem od 6 do 14 let, jejich úspěchům, výsledkům v soutěžích, závodech, ale například i zajímavým ekologickým projektům či jinak prospěšným akcím. V letošním roce mají navíc šanci také všechny děti a kolektivy, které svůj čas a energii věnovaly nebo věnují jakékoliv pomoci v celonárodním boji proti koronavirové hrozbě.
Ve finálovém televizním pořadu, který Česká televize vysílá vždy na Nový rok, se díky video medailonkům, které s dětmi natáčíme předem v jejich domácím prostředí, představí se svými schopnostmi a úspěchy 21 nominovaných dětí a dětských kolektivů z celé České republiky. Do studia pak postupně pozveme již jen 7 výběrovou porotou nejoceňovanějších dětí, které v průběhu televizního finále vyhlásíme a předáme jim prestižní ceny Zlatý oříšek a také finanční odměnu. Vyhneme se tím kumulování většího počtu osob ve studiu a umožníme nejšikovnějším
dětem zážitek z televizního studia.